expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

czwartek, 22 grudnia 2016

Ravioli z kapustą i grzybami

Ravioli przygotowałam na wigilię do barszczu czerwonego, dzięki specjalnej formie bardzo szybko możne je przyrządzić. Można je podać odsmażane lub z barszczem zamiast uszek.

Składniki:
Ciasto:
1 kilogram mąki pszennej
2 jajka
2 szklanki ciepłej wody
1/3 szklanki oleju
Szczypta soli
Farsz:
1 kilogram kiszonej kapusty 
Garść suszonych grzybów
1 cebula
Sól, pieprz
Olej do smażenia
Dodatkowo:
Mąką do podsypania
Sposób przygotowania:
Kapustę przekładamy do garnka, zalewamy niewielką ilością wody, gotujemy do miękkości. Ostudzoną kapustę odcedzamy z nadmiaru wody. Namoczone wcześniej grzyby gotujemy do miękkości, odcedzamy. Obrana cebulę kroimy w pióra, podsmażamy na oleju, ostudzoną mielimy razem z kapusta i grzybami. Doprawiamy do smaku sola oraz pieprzem, wszystko dokładnie mieszamy.
Mąkę przesiewamy na stolnicę, do wody dodajemy jako oraz olej, mieszamy i wlewamy do mąki. Zagniatamy gładkie ciasto, dzielmy na mniejsze kawałki. Podsypując mąką ciasto cienko wałkujemy na duży kwadrat, formę do ravioli posypujemy mąką, układamy rozwałkowane ciasto. Małą łyżeczką nakładamy porcje farszu w zagłębienia, przykrywamy rozwałkowanym ciastem, posypujemy mąką i mocno wałkujemy. Formę odwracamy, lekko uderzając o stolnicę wyjmuje pierożki z formy. Układamy na tacy wysypanej mąką , gotujemy w osolonym wrzątku z dodatkiem oleju przez 2-3 minuty od momentu zagotowania.. Odcedzamy na durszlaku i układamy na tacy, pozostawiamy do ostudzenia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz